•   Телебачення онлайн -Телеканали -Македонія -Ирис телевизија 

Телеканал: Ирис телевизија
Ирис телевизија онлайн прямий ефір

Трансляція з офіційного сайту
Трансляція даного телеканалу дозволена і здійснюється на офіційному сайті телеканалу, Натисніть на плеєр
Ирис телевизија
Країна:  Македонія
Категорія: Громадське Тв
2,3 з 5
3 голос (ів)
Ирис телевизија - опис, огляд, рейтинг

Ирис е македонска локална телевизија од Штип, од колажен тип, со временски рамномерно избалансирани содржини од сите жанрови. Основана е од г. Миле Кокотов и г. Владимир Милановиќ. За прв

Ирис телевизија онлайн прямий ефір

Ирис телевизија  Македонія / Громадське Тв
Ирис е македонска локална телевизија од Штип, од колажен тип, со временски рамномерно избалансирани содржини од сите жанрови. Основана е од г. Миле

  • 40
2,3 з 5
3 голос (ів)
Cegrani TV  Македонія / Громадське Тв
TV ÇEGRANI & MEDIA është një televizion privat DIGJITAL REGJIONAL, i cili me sinjalin e tij mbulon një numër të madh territoresh. TV ÇEGRANI

  • 80
3,5 з 5
7 голос (ів)
А1он  Македонія / Новини
А1 Телевизија е поранешен приватен електронски медиум во Република Македонија. Иако првите новинари биле дојдени главно од Македонско радио, оваа

  • 60
3 з 5
4 голос (ів)
Телевизија Тера - Битола  Македонія / Місцеве ТВ
ТЕРА телевизија е една од првите приватни комерцијални ТВ станици во Република Македонија. Започна со емитување на сопствена програма на 07.04.1993

  • 100
5 з 5
1 голос (ів)
Телевизија Сонце  Македонія / Розваги
Телевизија Сонце е приватен национален и сателитски канал во Република Македонија. Истотака е достапен на кабелските оператори во Македонија.

  • 100
4,5 з 5
4 голос (ів)
Интел Телевизија  Македонія / Громадське Тв
Интел телевизија e приватна телевизија која со својот сигнал е присутна во етерот од 4 јули 1993 година кога стартуваше со својата програма. Од тој

  • 60
2,7 з 5
4 голос (ів)ТВ ПО КРАЇНАХ